?
If current assets are $250000 and current liabilities are $135500, then working capital would be
Answer & Solution
Correct Answer:
Option
D
Working capital = Current assets - Current liabilities
= $250000 - $135500 = $114,500.
= $250000 - $135500 = $114,500.
Join the Discussion
Login to post a comment or share your explanation.
Login