?
Rate of return on non-callable bonds is $680 and value of issuer option is $450 then return on callable bond is
Answer & Solution
Correct Answer:
Option
D
Return on callable bond = Rate of return on non-callable bonds + Value of issuer option
= $680 + $450 = $1,130.
= $680 + $450 = $1,130.
Join the Discussion
Login to post a comment or share your explanation.
Login