?
If actual result is $65000 and static budget variance is $35000, then static budget amount will be
Answer & Solution
Correct Answer:
Option
A
Static budget amount = Actual result - Static budget variance
= $65000 - $35000 = $30,000.
= $65000 - $35000 = $30,000.
Join the Discussion
Login to post a comment or share your explanation.
Login