?
If flexible budget variance is $105000, actual cost is $65000 then flexible budget cost will be
Answer & Solution
Correct Answer:
Option
A
Flexible budget cost = Flexible budget variance - Actual cost
= $105000 - $65000
= $40000.
= $105000 - $65000
= $40000.
Join the Discussion
Login to post a comment or share your explanation.
Login