?
If static budget variance is $46000 and static budget amount is $15000, then an actual result would be
Answer & Solution
Correct Answer:
Option
D
Actual result = Static budget variance - Static budget amount
= $46000 - $15000 = $31,000.
= $46000 - $15000 = $31,000.
Join the Discussion
Login to post a comment or share your explanation.
Login