?
Rate of return on non-callable bonds is $370 and value of issuer option is $250 then return on callable bond is
Answer & Solution
Correct Answer:
Option
C
Return on callable bond = Rate of return on non-callable bonds + Value of issuer option
= $370 + $250 = $620.
= $370 + $250 = $620.
Join the Discussion
Login to post a comment or share your explanation.
Login