ExamVeda
Login
Home
Fuels and Combustion
?

The average molecular weight of a flue gas having the composition by volume as CO2 = 25%, O2 = 25%, N2 = 50% will be

Answer & Solution
Correct Answer: Option B
Let's discuss the solution. Join the discussion
Examveda
Question posted by Examveda
Community

Join the Discussion

No comments yet Be the first to discuss this question.